Veselīgs Latvijas produkts

09.12.2019.

2017. gada Septembrī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Latvijas ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis pasniedza vienu no trim apbalvojumiem “Veselīgs Latvijas uzturs”, kuru saņēma Vecumnieku novada uzņēmums SIA “KEEFA” – dabīgas pārtikas ražotājs.

Apbalvojums uzņēmumam dod apziņu, ka to atzīst, ka tā darbība un produkcija tiek novērtēta Latvijā, kā arī dod atspēriena punktu nākotnes plāniem un darbiem.

Uzņēmums tika dibināts 2011. gadā ar vēlmi uzsākt kaut ko savu. “KEEFA” atrodas Vecumnieku novadā, Stelpes pagastā, Beitiņos, kur  Roberts Cešeiko vecās Stelpes pienotavas ēkās uzsāka sava uzņēmuma darbību. Tika piesaistīti arī Eiropas projektu līdzekļi, startējot projektā “Diētisko pārtikas produktu un augļu, dārzeņu biezeņu ražošanas uzsākšana”. Notiek sadarbība ar LLKC Bauska biroju, kur Roberts piedalījās mācībās un ieguvis apliecinājumu par bioloģiskās lauksaimniecības un kooperatīvu darbības attīstības, dažādošanas un konkurētspējas palielināšanas apguvi.

Sadarbojoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, tika izstrādāta ražošanas līnija un izveidotas dažādas receptūras, lai izejvielu pārstrādes procesā tiktu pielietotas tehnoloģijas, kas maksimāli saglabā izejvielu uzturvērtību. Protams, liela nozīme ir idejai un inovatīvai receptei, kā arī produkta ērtai lietošanai.

Biezeņos tiek izmantoti tikai bioloģiski audzēti dārzeņi, ogas un augļi, jo uzņēmuma idejas pamatā ir ražot kvalitatīvu, veselīgu un tīru produkciju, lai cilvēki sāktu domāt, ko viņi lieto uzturā. Lai uzsāktu veselīgu dzīvesveidu, ir jāsāk ar veselīgu pārtiku. Tāpēc tiek ražota šāda produkcija, lai veicinātu cilvēkos veselīgo domāšanu. Roberts saka: “ Tu vari veselīgi dzīvot – sportot un lietot pilnvērtīgu uzturu, vai arī nopirkt čipsus un aliņu un sēdēt pie TV. Jādomā veselīgi”!

Avots: http://laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba-partika/raksti/uznemums-keefa-domajam-veseligi